Olimpíada Autonòmica 2019

 

XXX OLIMPÍADA MATEMÀTICA

FASE AUTONÒMICA ALACANT

  • Dates: 25 i 26 de maig de 2019
  • Lloc de realització: C.I. LOPE de VEGA (Benidorm)

Participants: hem celebrat la fase provincial a Castelló, Alacant i València, en la qual hem seleccionat a cada província 24 estudiants, 8 de cada nivell de participació, i que estan convidats a passar un cap de setmana de convivència i matemàtiques.

PROGRAMA GENERAL

 DISSABTE 25 de maig

 09.30 – 10.00

Recepció als participants i les seues famílies al hall del centre. Depòsit dels objectes personals a les habitacions assignades

10:00 –10:15

Benvinguda i comentari del programa a la Sala d’Actes.

NIVELL A

NIVELL B

NIVELL C

10.15-11.45

Prova individual

10.15-11.45

Prova individual

10.15- 11.15

Prova de velocitat

11.45- 12.15

Esmorzar

11.45- 12.15

Esmorzar

11.15- 11.45

Esmorzar

12.15- 13.15

Prova de velocitat

12.15- 13.15

Prova de velocitat

11.45- 13.15

Prova individual

13.15- 13.30

Descans

13.15- 13.30

Descans

13.15- 13.30

Descans

13.30- 14.00

Laberints

13.30- 14.00

Laberints

13.30- 14.00

Laberints

 

14.15-16.15

Dinar i descans

16.15-16.45

Trasllat al parc de l’Aigüera

16.45-18.45

Prova de camp

18.45-19.15

Berenar i temps lliure

19.15- 21.30

Trasllat a la cala del Tio Ximo i ruta de senderisme en Punta Cavall

21.30-23.00

Sopar a la platja i temps lliure

23.00

Trasllat al col·legi, finalització de les activitats i silenci

DIUMENGE 26 de maig

8.30- 9.00

Despertar i deixar l’habitació ordenada

9.00- 9.30

Desdejuni

9.30-11.00

Solució de les proves individuals per als alumnes al saló d’actes

11.00-13.30

Acte de cloenda de la XXX Olimpíada Matemàtica al Pavelló del col·legi, que inclourà:

  • Espectacle de Anton Aubanell “ Geometria amb bombolles de sabó”
  • Lliurament de premis als guanyadors de la Fase Autonòmica de la XXX Olimpíada Matemàtica.
  • Comunicació dels representants a la Fase Nacional.
  • Clausura del acte.

Como llegar

Programa en pdf

 Oferta hospedaje familias

Normes de funcionament a les proves i de convivència

  • No està permès l’ús de telèfon mòbil ni de cap altre aparell electrònic durant la realització de les proves.
  • L’alumnat haurà de portar el material escolar que considere adient per a la realització de les proves: bolígrafs, llapis, goma, regles, calculadora.
  • No es pot fer servir cap material de consulta per a la realització de les proves.
  • No és necessari portar roba de llit per a la nit del dissabte.
  • És important portar roba i calçat còmode
  • Cal portar un necesser amb higiene personal i una tovallola.
  • Totes les menjades estan cobertes per l’organització.
  • Cal respectar les indicacions dels membres de l’organització.
  • Qualsevol desatenció de les normes de convivència portarà la desqualificació automàtica d’aquesta fase de l’olimpíada matemàtica.
  • A l’acte de cloenda estan convidades les famílies que hi acudiran directament.

 

FASE AUTONÒMICA OLIMPÍADA MATEMÀTICA 2019

Dates: 25 i 26 de maig de 2019

Lloc de realització: Benidorm (Alacant)

PRIMERS CLASSIFICATS de cada nivell

Nivell A (1r i 2n d’ESO)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Héctor

Cintado Peiró

IES El Saler

El Saler (Valencia)

Nicolás

Iserte Tarazón

Col. Luis Amigó

Godella

Darío

Martínez Ramírez

IES Patraix Vicenta Ferrer Escrivá

Valencia

 

Nivell B (3r i 4t d’ESO)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Óscar

Barberá Sáez

IES Las Espeñetas

Orihuela

Santi

Díaz de Rábago Aguirre

Lledó International School

Castelló de la Plana

Pau

Sabater Nacher

Col. Nuestra señora de la Salud

Algemesí

Nivell C (5é i 6é de Primària)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Aitana

Cuenca Sánchez

CEIP Isidoro Andrés

Castelló de la Plana

Francisco

García Bonete

CEIP Sancís Guarner

Elx

Álex

Tena Barrios

CEIP Isidoro Andrés

Castelló de la Plana


Millor puntuació en les proves per equips:

Nivell A (1r i 2n d’ESO)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Pau

Alonso Sánchez

IES Misteri d’Elx

Elx

Luis

Blázquez Nuño

IES Camp de Túria

Lliria

Joel

Fernández Pascual

Col·legi Madre Vedruna

Castelló de la Plana

Nivell B (3r i 4t d’ESO)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Jacobo

Albillar Berbabé

CPEIP Santo Domingo Savio

Petrer

Santi

Díaz de Rábago Aguirre

Lledó International School

Castelló de la Plana

Jorge

Giménez Tenés

IES Benlliure

Valencia

Nivell C (5é i 6é de Primària)

NOM

COGNOMS

CENTRE

LOCALITAT

Sara

Huertas Ballester

CPEIPS Jesús María

Orihuela

Arnau

López Gracia

CEIP Enric Soler i Godes

Castelló de la Plana

Mateo

Vera Merino

CEIP González Gallarza

Alaquàs

 

 

ENUNCIATS DE LES PROVES

Individual A - Individual B - Individual C

Velocitat A - Velocitat B - Velocitat C

Prova de Camp A - Prova de Camp B - Prova de Camp C

 

 

Fotos olimpíada fase autonòmica Benidorm 2019

Additional information